Najciekawsze książkowe propozycje na dzień dziecka

1 czerwca już za pasem. Na międzynarodowe święto Dnia Dziecka maluchy czekają z niecierpliwością przez cały rok. Rodzice nierzadko zastanawiają się, w jaki sposób urozmaicić ten dzień swoim pociechom. Zapomnijmy na moment o ogromnych ilościach niezdrowych przekąsek i słodyczy. Czy istnieje inny sposób, aby na twarzy dziecka wywołać uśmiech? Jak najbardziej! Dobrym prezentem mogą okazać się Popularne książki na dzień dziecka.

Czy dzieci naprawdę nadal czytają książki?

Istnieje powszechne przekonanie, że książki w dzisiejszych czasach stały się towarem mało atrakcyjnym – szczególnie dla młodszych odbiorców, którzy wolą wolny czas spędzić przed ekranem komputera czy smartfona. Owszem, postęp i rozwój technologii sprawił, że każdy z nas coraz chętniej sięga po elektroniczne źródła rozrywki, nie oznacza to jednak, że książki przestały być interesujące. Literatura dziecięca i młodzieżowa przeżywa obecnie prawdziwy rozkwit, a mnogość tytułów i gatunków może przyprawić o niemały zawrót głowy. 

Jakie książki na dzień dziecka wybrać?

Doskonałym pomysłem może okazać się zakup serii książek o Harrym Potterze. Któż z nas nie jest fanem przygód młodego czarodzieja autorstwa J.K.Rowling? Magiczny świat Hogwartu już od ponad dwóch dekad przyciąga do siebie nowych czytelników, a liczba ta stale rośnie! Równie fantastyczną przygodę dla nieco młodszych czytelników prezentują “Opowieści z Narnii” autorstwa C.S. Lewisa. To cykl siedmiu powieści fantasy, który uznawany jest za niezaprzeczalną klasykę w swoim gatunku. Oprócz klasycznych książek możemy również pokusić się o zakup zbioru wierszy, kalendarzy zeszytowych, kolorowanek, łamigłówek czy książek edukacyjnych. Wybór jest bardzo bogaty i właściwie każdy może znaleźć coś dla siebie. Decydując się na zakup książek warto skorzystać z ofert księgarni internetowych, możemy wówczas liczyć na zdecydowanie bardziej atrakcyjne ceny, szybki termin dostawy, a przede wszystkim mamy do dyspozycji znacznie szerszy wybór interesujących nas tytułów do czytania.